Hjemmeplejen

    Aabenraa Kommunes Hjemmepleje kan kontaktes på hverdage mellem kl. 8.00-14.00 på telefon 73 76 78 35.

    Er du allerede tilknyttet et bestemt distrikt, kan du finde kontaktoplysninger på driftslederne nedenfor.

    Alle akuttehenvendelse skal ske til egen læge eller vagtlægen.

    Kontaktoplysninger

    Områdeleder

    Birgit Møller Johannsen    
    Tlf.: 73 76 78 33   Mail.: bmjo@aabenraa.dk

    Assisterende områdeleder

    Mie Pedersen                   
    Tlf.: 73 76 78 56   Mail.: mpede@aabenraa.dk 

    Hjemmeplejen har til huse på Nygade 23 C, 6200 Aabenraa

     

    Distrikt Rødekro

    Driftsleder Lars Hauge Damm  
    Tlf.:  73 76 76 66   Mail.: lhd@aabenraa.dk 

    Gruppekoordinator 

    kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00    Tlf.:  73 76 78 69

     

    Distrikt Stubhaven, §94 borgere og

    Felsted dag

    Driftsleder Anna Marie List        
    Tlf.:  73 76 78 34    Mail.: aml@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator Stubhaven

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00     Tlf.:  73 76 78 37

    Gruppekoordinator Felsted

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00     Tlf.:  73 76 78 99

     

    Distrikt demensteam Forglemmigej og Nat

    Driftsleder Lone Germansen        
    Tlf.:  73 76 85 26   Mail.: lge@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00      Tlf.:  73 76 78 36

     

    Distrikt Uglekær 

    Driftsleder Karina Braagaard Roost  
    Tlf.: 73 76  78 62  Mail.: kbro@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00        Tlf.: 73 76 78 66

     

    Distrikt Bov Dag (Padborg og Kollund)

    Driftsleder Eva M. Wind                
    Tlf.:   73 76 80 15   Mail.: emw@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator Padborg

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00         Tlf.:   73 76 80 22

    Gruppekoordinator Kollund

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00         Tlf.:   73 76 80 23

      

    Distrikt Tinglev

    Driftsleder Kirsten B. Andersen       
    Tlf.:  73 76 86 87    Mail.: kba@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00          Tlf.:  73 76 86 86

     

    Distrikt Aften Aabenraa Nord

    (Rødekro, Aabenraa, Felsted, Stubbæk og Forglemmigej

    Driftsleder Marianne V.B. Raeder     
    Tlf.:  73 76 78 32  Mail.: mvr@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator

    Tlf. Tid: Mandag til fredag kl. 12-16           Tlf.:   73 76 78 42

     

    Distrikt Bylderup dag og Rengøring Aabenraa

    Driftsleder Dorthe Frimodt Goodman 
    Tlf.:  73 76 86 15  Mail.: dfg@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator Bylderup

    Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00            Tlf.: 73 76 85 27

    Gruppekoordinator Rengøring

    Kl. 10.00-12.00                                Tlf.:  73 76 78 41

     

    Distrikt Aften Aabenraa Syd (Bov, Tinglev, Bylderup)

    Driftsleder Maria Stauner              
    Tlf.: 73 76 80 25   Mail.: msta@aabenraa.dk

    Gruppekoordinator

    Tlf. Tid: Mandag til fredag kl. 12-16            Tlf.:   73 76 74 85                          

     

    Afdelingschef for Ældre & Handicap

    Anni Oksen    
    Tlf.:  73 76 74 09   Mail.: aok@aabenraa.dk