Chat med os Chatten er lukket
Kontakt os på
73767676
eller
send en mail til post@aabenraa.dk

Hjemmeplejen

Hjemmeplejen kan kontaktes på hverdage mellem kl. 8.00-14.00 på telefon 73 76 78 35.

Hvis du allerede er tilknyttet et bestemt distrikt, kan du finde kontaktoplysninger på driftslederne nedenfor.

Al anden henvendelse herunder også akuthenvendelse skal ske til egen læge eller vagtlægen.

 

 

Områdeleder

Birgit Møller Johannsen                                       73 76 78 33                   bmjo@aabenraa.dk

Assisterende områdeleder

Mie Pedersen                                                     73 76 78 56                  mpede@aabenraa.dk 

 

Hjemmeplejen

H. P. Hanssens Gade 23, 1.

6200 Aabenraa

 

 

 

 

Distrikt Rødekro

Driftsleder Lars Hauge Damm                              73 76 76 66                   lhd@aabenraa.dk 

Gruppekoordinator 

kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                                73 76 78 69

 

Distrikt Stubhaven, §94 borgere og

Felsted dag

Driftsleder Anna Marie List                                  73 76 78 34                   aml@aabenraa.dk

Gruppekoordinator Stubhaven

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                                73 76 78 37

Gruppekoordinator Felsted

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                               73 76 78 99

 

Distrikt demensteam Forglemmigej

Driftsleder Anja Tirsgaard Jensen                          73 76 85 26                   atj@aabenraa.dk

 

Gruppekoordinator

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                               73 76 78 36

 

Distrikt Uglekær 

Driftsleder Karina Braagaard Roost                      73 76 78 62                kbro@aabenraa.dk                                    

Gruppekoordinator

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                                73 76 78 66

 

Distrikt Bov Dag (Padborg og Kollund)

Driftsleder Eva M. Wind                                      73 76 80 15                   emw@aabenraa.dk

Gruppekoordinator Padborg

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                               73 76 80 22

Gruppekoordinator Kollund

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                               73 76 80 23

  

Distrikt Tinglev

Driftsleder Kirsten B. Andersen                            73 76 86 87                   kba@aabenraa.dk

Gruppekoordinator

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                               73 76 86 86

 

Distrikt Aften Aabenraa Nord

(Rødekro, Aabenraa, Felsted

og Stubbæk) 

Driftsleder Marianne V.B. Raeder                          73 76 78 32                 mvr@aabenraa.dk

Gruppekoordinator

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                              73 76 78 42

 

Distrikt Bylderup dag og Rengøring Aabenraa

Driftsleder Dorthe Frimodt Goodman                    73 76 86 15                  dfg@aabenraa.dk

Gruppekoordinator Bylderup

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                              73 76 85 27

Gruppekoordinator Rengøring 7.5.19

Kl. 10.00-12.00                                                  73 76 78 41

 

Distrikt Aften Aabenraa Syd (Bov, Tinglev, Bylderup)

Driftsleder Maria Stauner                                    73 76 80 25

Gruppekoordinator

Kl. 7.30-8.00 og 12.00-13.00                             73 76 80 23                           

 

Afdelingschef for Ældre & Handicap

Anni Oksen                                                         73 76 74 09                  aok@aabenraa.dk                                   

Fandt du siden nyttig?

Del denne side med verden eller bare en ven på Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn eller mail.

Aabenraa Kommune Skelbækvej 2 6200 Aabenraa tlf: 7376 7676 fax:  7376 7677 post@aabenraa.dk cvr.nr.: 29189854 find ean-nummer

Borgerservice - bestil tid