Medlemmer

Økonomiudvalget består af 11 medlemmer, som fordeler sig med 4 medlemmer fra Venstre, 1 medlem fra Slesvigsk Parti, 2 medlemmer fra Dansk Folkeparti, 1 medlem fra Det Konservative Folkeparti og 3 medlemmer fra Socialdemokratiet.

Økonomiudvalget

  • Thomas Andresen

    Thomas Andresen
    Venstre

    Borgmester

    tlf. 7376 7332
    mobil: 4015 4550
    tand@aabenraa.dk

    Nørremarken 11
    6360 Tinglev

    Download foto

  • Kirsten Nørgård Kristensen

    Kirsten Nørgård Christensen
    Venstre

    Formand for Børne- og Uddannelsesudvalget

    tlf. 5131 4475
    knc@aabenraa.dk

    Åløkke 5
    6372 Bylderup Bov

    Download foto

  • Lars Kristensen

    Lars Kristensen
    Venstre

    Formand for Kultur- og Fritidsudvalget

    mobil: 2147 4954
    lkri@aabenraa.dk

    Adelbyvej 9
    6330 Padborg

    Download foto

  • Philip Tietje

    Philip Tietje
    Venstre

    Formand for Vækstudvalget for Land og By

    mobil: 6133 6677
    pti@aabenraa.dk

    Granholm 5 A
    6200 Aabenraa

    Download foto

  • Karsten Meyer Olesen

    Karsten Meyer Olesen
    Socialdemokratiet

    Formand for Social- og Sundhedsudvalget

    mobil: 2913 3292
    kmol@aabenraa.dk

    Skovbovænget 25
    6360 Tinglev

    Download foto

  • Povl Kylling Petersen

    Povl Kylling Petersen
    Socialdemokratiet

    Næstformand for Børn- og Uddannelsesudvalget

    mobil: 2165 3652
    pkp@aabenraa.dk

    Barsmark Bygade 232
    6200 Aabenraa

    Download foto

  • Ejler Schütt

    Ejler Schütt
    Uden for Parti

    Formand for Arbejdsmarkedsudvalget

    mobil: 4042 6469
    es@aabenraa.dk

    Nørretoft 50, Løjt Kirkeby
    6200 Aabenraa

    Download foto

  • Arne Leyh Petersen

    Arne Leyh Petersen
    Dansk Folkeparti

    Formand for Teknik- og Miljøudvalget

    mobil: 2242 5158
    arlp@aabenraa.dk

    Agertoften 30, Hjordkær
    6230 Rødekro

    Download foto

  • Erwin Andresen

    Erwin Andresen
    Slesvigsk Parti

    mobil: 4031 6418
    ea@aabenraa.dk

    Almstrupvej 71
    6360 Tinglev

    Download foto

  • Jan Riber Jakobsen

    Jan Riber Jakobsen
    Konservativ Folkeparti

    mobil: 2932 2530
    jrj@aabenraa.dk

    Nørregade 35
    6330 Padborg

    Download foto

  • Erik Uldall Hansen

    Erik Uldall Hansen
    Socialdemokratiet

    Næstformand for Vækstudvalget for Land og By

    mobil: 2334 4453
    euh@aabenraa.dk

    Frueløkke 165
    6200 Aabenraa

    Download foto

Kontaktperson

Thomas Christian Otzen Kruse, sekretariatschef
Tlf.: 7376 6260 - tck@aabenraa.dk